• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/tarikakaycom/222486804626866
  • https://twitter.com/tarikakaycom
ANKET
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?

Anasayfa

Özel Eğitim 

alanında kurulmuş olan tarikakay.com sitesi, 2006 yılının Ekim ayından itibaren hizmet vermektedir.

Özel eğitim gerektiren : 

Özel Öğrenme Güçlüğü

Disleksi

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Otizm Spektrum Bozukluğu

Zihin Engelliler

İşitme Engelliler
Koklear İmplant
olan bireylerin eğitimleri hakkında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Amacımız; çağdaş, bilimsel gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan bilgi ihtiyacına destek olmaktır. Vizyonumuz; özel eğitim alanında örnek ve öncü olmaktadır.

Özel eğitim; farklı özellik ve gereksinimlere sahip olan bireylerin; toplum içinde bağımsız yaşamalarına ve kendilerine yeterli bir duruma gelmelerine yönelik temel ve yaşam becerilerini geliştirmelerini, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmelerini, iş-meslek alanlarına ve hayata hazırlanmalarını hedefleyen bir eğitim alanıdır.


Sitemizde yetersizliği olan bireyler kapsamında; Özel gereksinimli bireylerin destek eğitimleri, bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP), özel eğitim materyal ve yöntemleri, aile eğitimi hakkında bilgi ve uygulama örnekleri mevcuttur. Engelli birey ve ailelerinin hakları, engelli bakım hizmetleri, engelli bireylerin istihdamı, engellilerle ilgili mevzuatlara, gerekli linklere, duyurulara da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca merak ettiğiniz sorularınız için tarikakay@tarikakay.com mail adresinden yönelterek cevap alabilirsiniz.

Sitemin özel eğitim alanında istenen hedefe ulaşması ve yararlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.                   Bireylerin geleceğini yetersizlikleri değil,

                            Ona vereceğiniz eğitim belirler.